لوسترهای « باکارا »

لوسترهای « باکارا »

لوسترهای  « باکارا »

 

Baccarat (تلفظ [bakaʁa] ) یک برند لوکس فرانسوی و تولید کننده کریستال بسیار عالی است که در شهر Baccarat، فرانسه واقع شده است. باکارا در حقیقت نام شهری است که اولین بار از شیشه جهت ساخت دکوری و لوستر استفاده شده است و سنگ بنای آن از حدود 3 قرن پیش توسط پادشاه فرانسه نهاده شد و تا به امروز ادامه یافته است.

لوسترهای باکارا ابتدا در قصرها استفاده شده و زینت بخش کاخ‌های پادشاهانی نظیر ژاپن، پرتغال، دربار عثمانی و… بوده است و بطور تقریبی از 50 سال پیش تولید لوسترهای کریستالی باکارا جهت عرضه عمومی از کشور آمریکا آغاز گردید و امروزه لوسترهای کریستالی در ابعاد، رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در دسترس عموم قرار گرفته است.

برای قرن ها، لوستر کریستالی نمادی از ظرافت، کلاس و موقعیت بوده است. نور کریستالی که از کلمه یونانی برای یخ، “krystallos” نامگذاری شده، دارای زیبایی اثیری است که بشر را در طول اعصار مسحور کرده است.

قدمت نورپردازی کریستال اما به قبل از فرانسوی‌ها برمی‌گردد به جایی در قرن شانزدهم، زمانی که سنگ‌تراش‌ها در میلان شروع به برش کریستال سنگی (کوارتز شفاف) به آویز، گل رز و قطره کردند تا لوسترهای فلزی را که در آن زمان برجسته بودند تزئین کنند. لوستر کریستالی فلزی طلایی که با کریستال‌های سنگی تزئین شده بود به زودی به مظهر تجمل تبدیل شد، چیزی که باید برای برجسته‌ترین کاخ‌ها و قلعه‌های اروپا داشته باشد.

بسیاری از سبک های نورپردازی کریستالی سنتی امروزه هنوز کاملاً برجسته هستند، به این معنی که کسانی که این سبک را دوست دارند مطمئناً می توانند نورپردازی متناسب با نیاز خود پیدا کنند! با این حال، برای کسانی که فکر می کنند روشنایی کریستال به معنای چیزی جز لوسترهای عظیم و گران قیمت در کاخ های بزرگ سنتی نیست، نورپردازی کریستالی به گونه ای تکامل یافته است که کاربردهای بسیاری و سبک‌های بسیار مدرن را شامل می‌شود.

اگرچه لوسترهای کریستالی سنگین می‌توانند بر فضاهای کوچک‌تر غلبه کنند، چراغ‌های سقفی کریستالی، لوسترهای کوچک و دیوارکوب‌ها به هر کسی این امکان را می‌دهند که درخشش و تشعشع کریستالی را به خانه‌های خود اضافه کنند.

نورپردازی کریستالی یک انتخاب جاودانه است که به هر فضایی جذابیت و جذابیت بصری می بخشد! اگرچه چراغ‌های کریستالی در حال حاضر با هر قیمتی در دسترس هستند، شما همچنان باید مطمئن شوید که قطعه‌ای را انتخاب می‌کنید که با کیفیت به نظر می‌رسد و با خانه شما هماهنگ است. این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا نور کریستالی را انتخاب کنید که می خواهید سال‌ها آن را به نمایش بگذارید!

 لوسترهای کریستالی با ذوب قطعات شیشه ای پیچیده در دمای بسیار بالا و آسیاب کردن شن سیلیس در یک کوره همراه با سرب، خاکستر داغ و سایر مواد ساخته می شوند.

شیشه و کریستال هر دو با حرارت دادن در کوره تا مذاب ساخته می شوند. سپس توسط شیشه دمنده دمیده می شوند و به طرح های دلخواه در می آیند. با این حال، این دو ماده دارای تفاوت های مختلفی هستند، از ترکیب شیمیایی و وزن آنها گرفته تا نحوه شکست نور و بازتاب صدا. تمام کریستال ها از شیشه ساخته شده اند

با این حال، شیشه ای که برای ساخت کریستال های لوستر استفاده می شود بسیار متفاوت از شیشه های موجود در پنجره ها، فنجان های نوشیدنی، عینک ها و غیره است. کریستال حاوی اکسید سرب است که به آن وزن و شکست بیشتری نسبت به شیشه معمولی می دهد.

این بدان معنی است که کریستال درخشان تر است، می درخشد و منشوری است.انواع کریستال براساس اکسید سرب:- کریستالی شیشه‌ای با 6 تا 10 درصد اکسید سرب است، اگرچه استانداردهای آمریکایی اجازه می دهند شیشه شفاف با هر مقدار اکسید سرب را کریستال نامید.

تعیین نیمی از سرب به معنای 24 تا 30 درصد اکسید سرب است.- کریستال سرب کامل که چیزی بیش از 30 درصد اکسید سرب است. سه روش اساسی برای ساخت کریستال برای لوستر وجود دارد: برش ماشینی، برش دستی و دمیدن دستی.کریستال‌های برش ماشینی، وجوه تیز، پرداخت دقیق و خلوص بصری تولید می‌کنند.

کریستال‌های برش دستی، گاهی با روش‌های سنتی ساخته می‌شوند که از آهن و چرخ‌های ماسه‌سنگ برای برش استفاده می‌کنند و سپس بر روی چرخ چوبی با گرد و غبار سنگ مرمر پولیش می‌دهند اما کریستال های برش دستی نیز با روش های مدرن‌تری ساخته می‌شوند.

برخی از انواع کریستال های برش دستی عبارتند از چک، هریتیج، رگال، کریستالیک و ترکی.کریستال های ونیزی و مورانو به جای برش، توسط صنعتگران دمیده می شوند، بنابراین کریستال‌ها دارای لبه‌های صاف و گرد هستند. این کار دستی باعث تولید قطعاتی با کیفیت منحصر به فرد می شود که آثار هنری هستند.

 

انواع کریستال لوستر

اکنون که سه روش اصلی ساخت کریستال را می شناسید ، در اینجا چند نوع کریستال وجود دارد که ممکن است هنگام خرید لوستر مشاهده کنید.

باکارا

 

کریستال های سنگی ( همانطور که در اینجا در رنسانس شونبک دیده می شود ) در اولین لوستر های کریستالی دیده می شدند که قدمت آنها به قرن شانزدهم باز می گردد و شمع های موم واقعی را به عنوان روشی برای تقویت و بازتاب نور جابجا کردند. با این حال، این روزها لوستر های کریستال سنگی واقعی اغلب فقط در کاخ ها و موزه ها دیده می شوند. بلور های سنگی در واقع به قیمت خود زمین هستند و هر کدام منحصر به فرد هستند که در اثر رویداد های زمین شناسی که میلیون ها سال رخ داده است،ایجاد شده اند. کریستال های سنگی خنک هستند و طبیعی هستند و باید توسط دستگاه های سنگ شکن استخراج،برش و صیقل داده شوند.

کریستال های رنگی

از کریستال های رنگی در انواع مختلف لوستر برای جلوه های مختلف استفاده می شود. تقریبا هر رنگی که فکرش را بکنید می تواند در یک کریستال رنگی نشان داده شود. رنگ بر روی کریستال ها پوشانده شده است، همانطور که در این لوستر هینکلی کارلتون وجود دارد.

کریستال ونیزی

کریستال ونیزی که از ونیز ،ایتالیا و به نام آن گرفته شده است قالب گیری شده و بریده نشده است . اغلب دارای لبه های گرد ناشی از پرداخت آتش است، به علاوه حاوی سودا و آهک به جای اکسید سرب است. بنابراین نرم تر به نظر می رسد به اندازه کریستال برش درخشان نیست اما یک گزینه اقتصادی خوب برای مشتریان خاص است. به طور مشابه ، کریستال های مورانو در دهان دمیده می شوند و می توانند به شکل دایره ،گل  و اشکال دیگر شکل بگیرد، همانطور که در عکس نشان داده شده است. آنها همچنین می توانند رنگی شود.

کریستال های مصری یا GEMCUT دارای محتوای اکسید سرب بالایی هستند. آنها شفاف،تیز و بی عیب هستند. اما از نظر نوری به اندازه کریستال های سواروسکی خالص نیستند.

سواروسکی

سواروسکی بهترین کریستال در جهان است و احتمالا وقتی به کریستال فکر می کنید. این محصول در کوه آلپ اتریش ساخته شده است،شفاف،بی عیب و نقص،منحصر به فرد خالص و درخشان است.ساخته شده توسط ماشین،بیش از 30 درصد محتوا سرب دارد. برخی کریستال های سواروسکی دارای پوشش نوری برای تمیز کردن آسان تر هستند، اما کریستال های Spectra ( که در دیوارکوب کریستوراما باتلر نشان داده شده استفاده می شود ) اینگونه نیستند. کریستال سواروسکی می توانند رنگ هایی نیز داشته باشند.

کریستال K9

کریستال 9K یک انتخاب عالی برای مصرف کنندگان است. به تولید انبوه، برش داده شده و صیقل داده می شود تا شبیه درجات گران قیمت کریستال به نظر برسد، به علاوه دارای وجوه دقیق است.کریستال 9K در چراغ حمام Elan Rockne استفاده شده است.

 

 

مجموعه ((پارس لوستر فراهانی )) نیز با راه اندازی خط تولید و مونتاژ لوستر های کریستالی قصد دارد همچون لوستر های برنز با تولید لوستر های خاص کریستالی سهم قابل توجهی از بازار داخل و خارج را به خود اختصاص دهد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now